• Hopp til hovedinnhold
  • Skip to header right navigation
  • Skip to site footer
HA logo

HA Reklame

sponset innhold fra HA

  • Hva er dette?
  • Tilbake til HA

VI SOM LAGER HA

Annonse

​

Rune (52) vil vinne tiden din hver dag​

Det har handlet om sport hele livet for Rune Steen Hansen. Nå kjemper han på flere fronter enn noen gang: Som nyhetsredaktør i HA konkurrerer han om lesernes tid.

Foto: Trond Lillebo. Nyhetsredaktør Rune Steen Hansen brenner for at Hamar Arbeiderblad skal utvikle seg digitalt.

 – Jeg vil vinne hver eneste dag, sier Hamar Arbeiderblads nyhetsredaktør.

Etter å ha vært sportsredaktør i en år­rekke i avisa ble Rune først konstituert som nyhetsredaktør i februar for ett år siden. Fra august ble jobben hans på permanent basis.

– Jeg trengte nye utfordringer. Dette var den perfekte jobben for meg. Jeg er fryktelig glad i Hamar og Hedmarken, og jeg har et stort hjerte for avisa. Jeg vil virkelig at folk skal like avisa vår. Og vi skal strekke oss hver eneste dag for at folk skal føle at vi er relevante. I bunn og grunn vil jeg at de skal føle de ikke kan klare seg uten oss. Vi har lykkes hvis vi klarer å gjøre det til en vane for folk at det første de gjør om morgenen når de våkner, er at de griper etter tele­fonen for å lese siste nytt hos oss. Da har vi vunnet, sier Rune Steen Hansen.

På fritiden finner du ham ofte på isen som curlingspiller eller som coach for kvinnelandslaget i curling.

– Vi var bare centimetere fra å gå til VM sist vinter. Det var bittert å ryke da vi var så nære, sukker han.

Heldigvis kommer det raskt nye muligheter som HAs nyhetsredaktør.

– Målet er alltid å vinne, hver eneste dag. Vi skal skape entusiasme, patrio­tisme og engasjement. Vi skal også irrit­ere, men ikke minst glede. Folk skal vise til sakene de leser i HA når de snakker sammen i lunsjen. Og de skal klikke seg inn på h-a.no når det er noe de lurer på. Der skal finne svaret, sier han.

Det er mange som har hatt et nært og kjært forhold til papiravisa, men det siste året har Rune og redaksjonen i HA steppet opp vesentlig på satsingen med digitalt innhold og løpende nyheter.

– Vi er der nå at nettavisa skal ta over som flaggskipet vårt. Det er der framtida er. Det må vi også signalisere. Derfor publiserer vi nå saker nest­en hele døgnet. Allerede grytidlig om morgenen fra klokka 05.00 finner du rykende ferske nyheter på h-a.no. Og vi publiserer gjerne flere saker i timen gjennom hele døgnet med saker fra Hamar, Ringsaker, Stange og Løten. Nyheter, sport, kultur og debatt. Vi er der nå at du bør klikke deg inn mange ganger om dagen hos oss for å holde deg oppdatert.

– Vi er der hele tiden for å vinne tiden din, sier Rune Steen Hansen.

«Folk skal vise til sakene de leser i HA når de snakker sammen i lunsjen.»

Jo Kjetil Heggelund
Jo Kjetil (55) trives med å sortere brennbart materiale
Les mer om Jo Kjetil
Torbjørn Jørstad
For Torbjørn (25) er det viktigste at du leser om det først i HA
Les mer om Torbjørn
Jacob Sundblom Nygaard
Kampen Jacob (26) følger blir bare mer og mer spennende
Les mer om Jacob
John Arne Holmlund
John Arne (57) vil vekk fra kontoret hver morgen
Les mer om John Arne
Trond Svendsen
Trond (47) tror på folkeskikken
Les mer om Trond
Eli J. Haugen
For Eli (47) er byutvikling mer enn pene skisser
Les mer om Eli
Arve Hovelstuen Blystad
Arve (54) har lært at det finnes en historie i alle
Les mer om Arve
Trond Lillebo
Trond (54) er vår fotografiske hukommelse
Les mer om Trond
Jan Morten Frengstad
For Jan Morten (37) handler HAs digitalisering om folk
Les mer om Jan Morten
Katrine Strøm
Katrine (46) utfordrer deg til å delta
Les mer om Katrine
Stian F. Steinsvik
Stian (44) retter blikket motsatt veg
Les mer om Stian
Henning Holter Christensen
Da Berlinmuren falt, var Henning (62) småbarnsfar
Les mer om Henning
Silje Josten Lien
Silje (33) ønsker nye stemmer velkommen
Les mer om Silje
Bendik Havdal Eriksen
Bendik (30) vil fortelle de gode historiene
Les mer om Bendik
Rune Steen Hansen
Rune (52) vil vinne tiden din hver dag
Les mer om Rune
Hanne Maren Torpen Hokstad
Brått var Hanne Maren (34) i en ny boks i statistikken​
Les mer om Hanne Maren
Jo Espen Brenden
Jo Espen (47) heier på de som vil prøve
Les mer om Jo Espen
Trude Ånnevik
Trude (62) vet mer om hva som skjer enn de fleste
Les mer om Trude
Asgeir Høimoen
Asgeir (30) tror alltid det ligger mer under overflaten​
Les mer om Asgeir
Previous
Next